Football Teams: European, American, Asian
Ukraine
A
- Ateks Kiev Women
- Askaniya-Flora
- Ahrobiznes Volochysk II
- Agroprodukt Gorokhov
- Ahro-Astra Rachky
- Arsenal Kiev
- Avangard Koryukivka
- Arsenal Bila Tserkva U19
- Agrobiznes Volochisk 2
- Agrolider Snigurivka
- Atrium Pavlograd
- AFSK Kiev
- Arsenal Kiev U19
- Alpha & Omega Dnipropetrovsk
- Avangard Bziv
- Alexandria-Amethyst
- Ateks-Sdushor-16 Kiev Women
- Arsenal Kiev Reserves
- Avangard Pokrov
- Agrolife Popilnyanskiy Region
- Argus Goloboridkivske
- Agron-OTG
- Avanhard Ordzhonikidze
- Avangard Ladizhin
- Alians Lypova Dolyna
- Agrobiznes Volochisk
- Ahrobiznes Volochysk
- Arsenal Bila Tserkva
- Agat Goshcha
- Balkany Zorya
- Bagira Kropyvnytskyi Women
- Bukovyna Chernivtsi U19
- Boryspil-Favorit
- Budivelnyk Granitne
- Berkut Legion
- Bukovyna Chernivtsi
- Bukovina Chernovtsy
- Bashtanka
- Beskyd Nadvirna
- Bukovinskaya Nadezhda Women
- CSS Demnya
- Cherkaskyi Dnipro-2
- Chernomorets Odessa Reserves
- Cheremosh Kolos Vyzhnytsya
- Chayka Petropavlovsk Borshchagovka
- Chaika Petropavlovskaya
- Cukrovyk Starokostiantyniv
- Chernomorets
- Cherkaskyi Dnipro
- Cementnik Balakliya
- Chernomorets Odessa
- Cheremosh Vizhnica
- Cherkashchyna-Akademiya
- Chernomorets Odessa II
- Chernomorets Odessa U19
- Chayka Vyshgorod
- Chayka Vyshgorod U19
- Champion Ternopil Women
- Daman & Diu Women
- Dynamo Kiev
- Dinamo Kiev Reserves
- Dynamo Kiev U21
- Dyussh-Vik VV
- Dnipro-1 Reserves
- Dnipro Cherkasy U19
- Dunaivtsi
- Dush-15 Kiev U19
- Dinamo Reshetilovka
- Desna
- Desna Pogreby
- Desna Chernihiv U19
- Dnipro Reserves
- Dush No 3 Women
- Dragush Vode
- Dnistrovets
- Dynamo Kiev U19
- Dnipro Dnipropetrovsk
- Dnipro U19
- Dinaz Vyshgorod
- Dnipro
- Dnipro-1
- Desna Chernihiv U21
- Dynamo Kiev II
- Dnister Zalishyky
- Desna Chernihiv Reserves
- Dynamo Kiev Reserves
- Dynamo Kyiv Women
- Dufc Atletic Odessa U19
- Dynamo Reshetylivka
- Druzba Kharkov
- Desna Chernihiv
- Dynamo Kyiv II
- Dnipro U21
- Dush Ternopil U19
- EMC Podillya Women
- Energetik Dobrotvir
- Evelina Yarmolyntsi
- Epitsentr-Viktoriya Gorodok
- Energetik Solonitsivka
- Energetik Netishin
- Epitsentr Kamianets-Podilskyi
- Enerhetyk Burshtyn
- Energiya Dnipro
- Energiya Pridneprovsk
- Elita Pasichna
- FC Peremoga Dnipro 2
- FC Magala
- FK Lviv
- FC Vyhor Yannitsa
- FC Galich
- FC Uzhgorod
- FC Veres Rivne Reserves
- FC Berezhany Dush U19
- FC Kramatorsk
- FC Mariupol Reserves
- FC Rukh Vynnyky
- FC Zarya Lugansk
- FK Zirka Kropyvnytsky Reserves
- Forum-Avto Kramatorsk
- FC Goshcha-Ritter
- FC Flamingo Horishni Plavni
- FC Lviv
- FC Shkval
- FC Shevchenkove
- FC Universytet
- FC Hirnyk Sport Komsomolsk
- FC Trebyhivtsi
- FC Mostyska
- FK Epitsentr Dunayivtsi
- FC Ternopil-Dussh
- FC Berdyansk
- FC Nikopol
- FC Vyshnivets 2
- FC Veres Rivne Women
- FC Zorya Luhansk Reserves
- FK Druzhba Kriviy Rih
- FC Berezhany
- FC Vast
- FC Maoldis Dnipro U19
- FC Pyryatyn
- FC Zorya Luhansk
- FC Stal Dniprodzerzhynsk U19
- FC Lyubomyr Stavyshe
- FC Zirka Kropyvnytskyi U19
- Fortetsya Kamianets-Podilskyi
- FC Lozovatka
- FC Arsenal Bylokrinitsya
- FC Ra-Dent Chernivtsi
- FC Korovia
- FC Mezhyhiria
- FC Rukh Lviv U19
- FK Bashtanka
- FC Kolos Novyi Bug
- FC Sumy
- FK Voloka
- FC Stal-2 Dniprodzerzhynsk
- FC Kryvbas Kriviy Rih
- FK Olympik Kropyvnytskyi
- FC Seredne
- FC Malynsk
- FC Obolon Hust
- FC Kopychyntsi
- FC Ternopil Pedlicei
- FC Lubny
- FC Rokyta
- Fortuna Andrushivka
- FC Kazanka Mykolaiv
- FK Karpaty Halych
- FK Real Pharma Yuzhne
- FK Kamyane
- FC Livyi Bereh
- FC Rubicon-Vyshneve
- FK Real Pharma Odessa
- FC Legion Nova Odessa
- FC Novyi Bug
- FC Chutove
- FK Olgopil
- Fakel Lipovets
- FC Kobelyaky
- FC Orlivka
- FK Dumna Remeniv
- FC Sambir
- FC Arsenal Ternopil
- FC Trostianets
- FK Mariupol U19
- FC Nechayane
- FC Cherkashchyna
- FC Nyva Vinnytsia
- FC Vyshnivets
- FC Alliance Lipova Dolina
- FK Karlivka
- FK Sumy
- FC Druzhba Novonikolaevka
- FC Pavlograd
- FC Zorya Luhanksk U19
- FK Avanhard Kramatorsk
- FC Veres Rivne
- FC Brovary
- FC Lviv U21
- FC Varvarivka Mykolaiv
- FC Lviv U19
- FC Kolos Nikopol
- FC Arsenal-Kyivshchyna Bila Tserkva
- FC Mariupol U19
- FC Universitet Chernivtsi
- FK Ladomir Women
- FC Zbaraz
- FC Kriviy Rih
- FC Maoldis Dnipro
- FC Podillya Khmelnytskyi U19
- FSK Crystal
- FC Agron Velykiy Gay
- FC Ahrotekh Tyshkivka
- FC Lyubomyr Stavyshe U19
- FC Rafalivka
- FC Mir Gornostaevka
- FK Viktoriya Mykolaivka
- FC Lyubotin
- FC Monolit Koziatyn
- FC Shlyakhovik
- FC Vilshanka
- FK Kolos OTG Askaniya Nova
- FC Kobra Kharkiv
- FC Barsa Sumy U19
- FC Chernigiv
- FC Metalist Kharkiv
- FK Avanhard Kramatorsk II
- FC Khmelnitsky
- FC Technopol Kropivnitsky
- FC Ingul
- FC Sadove
- FC Podillya Khmelnytskyi
- FSC Mariupol
- FC Zorya Luhansk U21
- FC Makiyivvuhillya
- FK Lviv Reserves
- FK Skala Stryi
- FC Krystal Kherson
- FC Trivalety Kremenets
- FC Univer Dinamo Khnuvs
- FC Chornomorsk
- FK Barsa Sumy
- FC Zhemchuzhyna Odessa
- FK Minai
- FC Kryvbas Kriviy Rih Women
- FC Lviv Women
- FK Sudnobudivnyk
- FC Borivtsi
- FC Kudrivka Sosnitsya
- FC Myr
- FC Zorya
- FK Tura Tatarbunari
- FK Olimp Kirnychky
- FC Zbruch-Agrobusiness
- FC Viktoriya Sumy
- FC Vyhor
- FC Dniester
- FC Bytkiv
- FC Veliki Krynky
- FC Technopol
- FC Ingul Kirovograd
- FC Nepolokivtsi
- FC Flamingo Gorishni Plavni
- FC Volchansk
- FC Don Gyros
- FC Turka
- FC Kalush
- FC Milan Mykolaiv
- FC Olexandria U19
- FC Perlyna Podillya
- FC Ivankivtsi
- FC Petrivka
- FC Illychivets Mariupol
- FC Zbruch Pidvolochysk
- FC Pervomayskiy
- FK Metal Kharkiv
- FC Victoria Mykolaivka
- FK Nyva Buzova
- FC Radsad Mykolaiv
- FC Khust
- FC Arsenal Ochakiv
- FC Obry Nikopol
- FK Kobra
- FC Galychyna Drohobych
- FK Zmiev
- FK Skala Stryi U19
- FK Skoruk
- FC Legionary Dnipro
- FC Lokomotiv Svt Pomichna
- FC Helios II
- FC Olympia Kirrlach
- FK Naftovyk-Ukrnafta
- FC Olimpik Petrikivka
- FC Poltava
- FC Nyzhni Stanivtsi
- FC Stal Dniprodzerzhynsk
- FC Podillya Women
- FK Enerhiya Nova Kakhovka
- FC Start Ivankivci
- FK Novoukrainka
- FC Peremoga Dnieper
- FC Kazanka
- FC Teplovyk-Dush-3 Ivano Frankivsk U19
- FC Agrarnyk Shirokolanivka
- FC Opir LVIV U19
- FC Olimp
- FC Yunist Giyche
- Feniks Stefano Pidmonastyr
- FC Rochyn Sosnivka
- FC Nikopol-Obriy U19
- FC Kozelschyna
- FC Skalat
- FC Dykanka
- FC Myr Hornostayivka
- FC Svitanok Agrosvit
- FC DSO Podillya
- FK Solenoe
- FC Dolinska
- FC Izotope-Raes
- FK Mal
- FC Teplovyk-DYUSSH-3
- FC Energetik Dobrotvir
- FK Berdichiv
- FC Petrikovka
- FC Halych
- FC Sokil Borshchovychi
- FC Metalist 1925
- FK Ingulets-2 Petrovo
- FK Ternopil
- FC Rukh Vynnyky U19
- FC Naftovyk Dolyna
- Gelios Kharkiv
- Girnyk Novoyavorivsk U19
- Goverla Zakarpattia Reserves
- Golden Kolos
- Gornyak Krivoy Rog
- Girnyk Novoyavorivsk
- Gornyak Kryvyi Rih
- Goverla Zakarpatia
- Gazovik Chervonyi Donets
- Goverla Zakarpatia U19
- Gal Vapno Galych
- Hirnyk Kryvyi
- Hirnyk Kryvyi Rih XI
- Hirnyk-Sport Horishni Plavni
- Hoverla Uzhgorod U19
- Hirnik Sport
- Helios Kharkiv
- Hirnyk Kryvyi Rih
- Helios Academy Kharkiv
- Helios Kharkiv U19
- HFC Penuel Kriviy Rih
- Hlebzavod Dnipropetrovsk
- Hoverla Uzhgorod Reserves
- Ingulets Petrovo
- Illychivets Reserves
- IFC Slavuta
- Illivechivka Women
- Inter Phoenix
- Iskra Teofipol
- Illichivka Women
- Ikva Mlyniv
- Ingul-Agro-Lend
- Izotop-RAES
- Illychivets Mariupol Women
- IFC Pervomaysk
- Ingul-Agro-Land
- Illichivets
- Illychivets Mariupol Reserves
- Illichivec Mariupol U19
- Invasport Poltava
- Kolos Kivertsi
- Kudrivka Irpin
- Kolos Hlyboka
- Kolos Lazirki
- Kalyna Bugryn
- Khmelnitskyi-DYUSH-1
- Keramik Baranivka
- Kryvbas Krivyi
- Khadzhibey Usatovo
- Kolos Krychylsk
- Kolos Kovalyovka
- Karpaty Reserves
- Krystal Chortkiv
- Kolyvan Klevan
- Kolos Krasnograd
- Kremin Kremenchuk
- Kolos Kovalivka Women
- Kolos Kovalivka Reserves
- Kolos Kovalivka
- Karpaty Lviv U19
- Kolos Migia
- Karpatalja
- Kolos Novoselytsya
- Karpaty Lviv Reserves
- Kolos Gorodenkivshyny
- Kolos Glubokaya
- Karpaty Lviv Women
- Kyseliv Stealth FK
- Karpaty Lviv U21
- Kremyanets Izum
- Krila Rad Dunaivtsi
- Kolos Kovalivka U19
- Kolos Chornobai
- Kolos Kobelyaki
- Karpaty Lviv
- Kozatskyi Ostriv
- Karpaty Broshniv Osada
- Kerala Women
- Lokomotiv Zdolbuniv
- Legend Chernigov Women
- Lysyvnik Shepetivka
- LNZ Cherkasy
- Lokomotiv Rava-Ruska
- Lokomotiv Kyiv U19
- Lokomotiv Znamyanka
- Lutskantehmontazh 536 Lutsk
- LNZ Lebedyn
- Legion Poltava
- Lokomotiv Kyiv
- LKS Pogon Lwow
- Lviv Region
- Meghalaya Women
- Mariupolchanka Mariupol Women
- Metalurg Kupiansk
- Meliorator Bucha U19
- Metalurg Zaporizhya Reserves
- Mariupol
- Metalist 1925 Junior
- Motor Zaporizhya
- Mfa Mukachevo U19
- Mayak Valki
- MFC Pervomaysk
- MFA Munkach Mukachevo
- MFK Mykolaiv III
- Mayak Kotelva
- Mayak Sarny
- Metalurg Donetsk Reserves
- Melitopol Cherry
- MFK Mykolaiv II
- Metalurh Zaporizhya
- MFC Metalurh Zaporizhya
- Meliorator Bucha
- MSK Kitsman
- Melitopolskata Chereshnya
- Metalist Kharkiv Reserves
- Metalurg Zaporizhya U19
- Metalurg Zaporizhya
- Metalist Kharkiv U19
- Metalurg Donetsk
- Mykolaiv
- Metalurg Donetsk U19
- Mashivka
- Naftovik Dolina
- Nikopol-NPGU
- Niva Terebovlya
- Neoi Evgenias
- Niva Letichiv
- NFC Burshtyn
- Nika Mykolaiv Women
- Naftohimik Kremenchuk
- Nyva Ternopil
- Naftovyk Okhtyrka
- Niva Ternopol
- Nika Ivano-Frankivsk U19
- Olimpik Donetsk Reserves
- Obolon Kyiv
- Olimpik Donetsk U21
- OTG Vashkivtsi
- Olimpik Kirovograd
- Oleksandrivka Voznesensk
- Olimpik Izum
- Odek Orzhiv
- Obolon Brovar Kiev II
- Olimpik Kropivnytskiy U19
- Olimpik Kropivnytskiy 2 U19
- Olimpik Donetsk U19
- Olimpik Donetsk
- Olympik Kropivnitsky
- Olimpik Sdushor-2 Kropivnytskiy U19
- Olympique Sdushor-2
- Olimpik Donetsk II
- Obolon 2 Kiev
- Olimp Derazhnia
- Obolon Brovar Kiev U19
- Obolon Brovar Kiev
- Oleksandria-Ametist
- Prykarpattya Ivano Frankivsk
- PFC Oleksandria Reserves
- PFC Oleksandria
- Pokuttya Kolomiya
- Patriot Baryshevka
- Pereyaslavschyna Pereyaslav-Khmelnytskyi
- Psel Gadyach
- Polon Polonne
- PFK Oleksandria U19
- Portovik
- Polissya Zhytomyr
- Polissya Rokitne
- PFC Ukragrocom Holovkivka
- Parklands United Reserves Women
- PFK Oleksandria
- PSBS Bangkinang
- Portovik Mariupol
- PFK Nyva Vinnytsia
- Pantery Uman Women
- PFC Oleksandria U19
- Pokuttia Kolomyia
- Polissya Stavki
- Polissya Gorodnytsya
- Pereyaslavlia
- Patriot
- PFC Olexandria
- Prydnistrovya Tlumach
- Panthers FC Women
- PFC Nyva Vinnytsia
- Polissya Zhytomyr U19
- Pogon LVIV
- Polissya Zhotomyr Reserves
- Promin Khmelnytskyi
- PFC Oleksandria U21
- Real Pharma Ovidiopol
- Rodina Kolisp Women
- Rodyna KOLISP Women
- Rodina-Licey Kostopil Women
- Rubikon
- Real Pharm
- Rosava-Nasha Ryaba
- Shakhtar Donetsk III
- Slavutych Cherkasy
- Shakhtar Donetsk U21
- Stal Kamianske Reserves
- Sapfir Kramatorsk
- SFC Kordia Murovane
- Stal Kamianske
- Stal Dniprodzerzhynsk Reserves
- Shevchenkivske
- Slavkhleb Slavyansk
- Sluch Starokonstyantyniv
- Stal Kamianske U21
- Stal Kamianske U19
- Spartak Kyiv
- Shakhter
- Sokil Radyvyliv
- SC Kakhovka
- Stal Dneprodzhezhinsk U19
- Standart Novi Sanzhary
- Skif Dnepr
- Sluch Berezne
- Spartak Chernigov Women
- Sluch Krasilov
- Skoruk Tomakovka
- Shakhtar Donetsk
- Sokol Mikhailivka-Rubezhivka
- Staryi Chortoryisk
- SK Izmail
- Stealth
- Sportlider OTG
- Stal Alchevsk
- SKK Demnya
- Shakhtar Donetsk Reserves
- Stal Dneprodzhezhinsk
- SC Dnipro-1 U19
- Status Kegichevka
- Shakhtar Donetsk U19
- Spartak Zolotonosha
- Torpedo Kopachivka
- Torpedochka Nikolaev Women
- Ternopolchanka Women
- Teteriv Chudniv
- Tavriya Symferopol
- Tavriya Simferopol
- Tavriya-Skif Rozdol
- Ukraine VI
- Ukraine Students
- Ukraine Women U17
- UkrAgroKom Alexandria
- Ukraine Women U19
- Ukraine U16
- Ukraine U23
- Ukraine Women
- Ukraine University
- Ukraine U21
- Ukraine U17
- Ukrahrokom
- UKR Niva Brazil
- Ukraine U20
- Ukraine U19
- UTK Yatran Uman
- Uruguay U19
- Ufc-Olimpik Kharkiv U19
- Ukraine
- Ukraine Beach Soccer
- Ugur FC
- Uttarakhand FC Women
- Volyn Lutsk Reserves
- Vorskla Poltava DUVSH
- Volyn Lutsk
- Voskhod Stara Mayachka Women
- Viliya Mlyniv
- Vorskla Poltava
- Viktoriya Berezneguvate
- Vorskla Poltava Women
- Voshod Kherson Women
- Veres Rivne U19
- Vorskla Poltava U21
- Vpk Agro Shevchenkivka
- Volyn Lutsk U19
- Vpk Agro Magdalinovka
- Vorskla Poltava U19
- Vorskla Poltava Reserves
- Yatran-Berestovets-Umanfermmash Women
- Yatran Berestivets Women
- Yednist' Plysky
- Yednist Plysky Women
- Yatran Basis Women
- Yantarochka Novoyavorivsk Women
- Yarud Mariupol
- Zirka Kirovohrad
- Zolotyi Kolos
- Zorya Reserves
- Zhilstroy Kharkov Women
- Zorya U21
- Zorya Gaivoron
- Zirka Kirovograd U19
- Zhilstroy Kharkov 2 Women
- Zirka
- Zirka Kirovograd
- Zorya Vladislavka
- Zlagoda Dnipro Women
- Zhitlobud-1 Women
- Zorya
- Zorya Luhansk
- Zlatokray-2017
- Zhitlobud-2 Women
- Zorya U19
- Zhilstroy Kharkov
- Zvyagel Novograd Volynskiy
- Zirka Kirovograd Reserves